Samborowo

tel. (89) 647-60-12 fax (058) 647-61-46
ul. Przemysłowa 1 Samborowo
14-100 Ostróda
dyr. Andrzej Wiatrak – tel. +48 694 457 474

O nas

Zakład w Samborowie jest tartakiem, którego historia sięga początków ubiegłego wieku. Położony wśród starodrzewów warmińsko-mazurskich jest źródłem pozyskiwania doskonałej jakości tarcicy liściastej, fryzów i elementów do produkcji meblarskiej. Rocznie przerabiamy około 20.000m3 surowca liściastego. Wieloletnia tradycja w branży drzewnej poparta jest zaufaniem wielu klientów z kraju i zagranicy – głównie z Niemiec, Danii, Belgii i Włoch.

Firma bezustannie wdraża nowe technologie, pozwalające na podnoszenie jakości produkowanej tarcicy i wyrobów drzewnych, jednocześnie ściśle współpracując z Lasami Państwowymi w zachowaniu ekologicznego charakteru regionu. W produkcji drzewnej zawsze staramy się wychodzić naprzeciw wymaganiom naszych klientów poszerzając profil produkcji – jesteśmy doświadczeni i elastyczni. Zawsze stawiamy na jakość produkowanej przez nas tarcicy i wyrobów oraz na zadowolenie naszych klientów.

Zaplecze techniczne

Tartak dysponuje nowoczesnym sprzętem – m.in. pojazdami firm Manitou oraz JCB do przewozu i sztaplowania drewna. Wykorzystywane są również: trak taśmowy, wielopiła, optymalizator, korowarka…
Używa się także suszarni Panto oraz parzalni Nardi.